POVÍDKY


Jak to bylo, je a bude s Malfoyovými
Autor: Martinka

Před mnoha a mnoha lety kdesi neznámo kde,se narodilo dítě,které rodiče nechtěli a tak ho poslali po vodě. Jacísi lidé ho našli na břehu moře Malfa (dnešní Baltské moře) a dali mu jméno po místě kde ho našli. Jelikož žena která ho našla byla vdova, dala chlapci jméno po svém zesnulém muži Narcisovi.

Malý Narcis Malfa neměl kamarády, za to měl ale spoustu zvláštních schopností. Jeho matka to nechápala a musela kvůli tomu i se synem odjet ze Švédska kde žili. Když se odstěhovali do Londýna a Narcis dospěl, našel si ženu a zplodil s ní 15 dětí. Postupně se rod Malfů rozrůstal a jak občas někdo zkomolil jejich jméno, vzniklo postupně z Malfy Malfoy. Jeden z posledních anglických potomků Lucius Malfoy a jeho žena Kornélie se nastěhovali do starého gotického sídla ve Walsu a po nákladné rekonstrukci z něho udělali krásné rodinné sídlo. Lucius a Kornélie spolu měli syna Luciuse, na kterého byli velice hrdí a proto,mu plnili každé jeho přání. Když mu přišel dopis z Bradavické školy čar a kouzel jeho rodiče požádali tehdejšího ředitele o povolení domácí výuky, kdyby se jednalo o jakýkoli jiný kouzelnický rod nikdy by to ředitel nepovolil, ale protože šlo právě o rod Malfoyových kteří patří k nejstarším kouzelnickým rodinám ředitel to povolil. Malý Lucius nikdy z Bradavické školy neviděl jedinou zeď dokonce i Moudrý klobouk za ním přivezli do Walsu. Na dálku sbíral body pro zmijozelskou kolej a jeho soukromý učitel ho naučil mnohem víc než by ho naučili v Bradavicích. Lucius se až příliš moc zajímal o černou magii a jeho domácí učitel ho z této oblasti mnoho naučil. Možná až příliš mnoho.Když Lucius dostudoval, rozhodl se odejít z domova a založit si vlastní rodinu.

Jeho matka nebyla proti, ale otci se to vůbec nelíbilo a tak Luciuse zamkl v jeho pokoji a nechal mu zamřížovat okno. Lucius byl nešťastný a promýšlel plán útěku. Pokoušel se mříže odčarovat,ale nepovedlo se mu to, ani odemknout se kouzlem nešlo, už začal mít pocit, že není úniku a v tom najednou se od okna mříže odlepily jako by tam ani nikdy nebyly a oknem otevřeným dokořán vplachtil do pokoje podivuhodný černý stín. Byl to lord Voldemort.

Lucius už o něm slyšel,ale že by chodil zachraňovat uvězněné lidi, to tedy nikdy neslyšel. Lord Voldemort se mu představil a vyzval ho, aby jej následoval, Lucius neodolal a vydal se otevřeným oknem za pánem zla (konec konců byl to jediný způsob jak utéct) a tím se stal jedním z prvních Smrtijedů.

Luciusův otec nechápal jak je možné, že jeho milovaný syn opustil domov aniž by si vzal nějaké oblečení nebo osobní věci a dokonce ani nezanechal dopis na rozloučenou. Otec nechal Luciuse hledat kouzelnickou policií po celém světě, ale nikdo ho nikde nenašel.

Jednoho chmurného podzimního odpoledne se kouzelnickým světem roznesla zpráva o neznámém mocném čaroději, který zabije každého kdo se mu postaví do cesty, nebo se k němu nepřidá. Zpočátku této zprávě mnoho lidí nevěřilo, ale ve chvíli kdy některý z jeho stoupenců (tzv. Smrtijedů) zaklepal na jejich dveře, se většina lidí přiklonila na jeho stranu. Protože Voldemort i jeho stoupenci byli důslední, navštívili i rodinné sídlo Malfoyů ve Walsu, kam Voldemort poslal Luciuse, aby se po mnoha letech setkal se svými rodiči.

Rodiče Luciuse moc rádi viděli,ale na Voldemortovu stranu se přidat nechtěli,jenže Lucius je nedokázal zabít a tak byl potrestán,a jeho rodiče stejně zemřeli. Nedlouho na to se ke Smrtijedům přidala mladá a velice krásná dívka jménem Narcisa (příjmení si bohužel nemůžu vybavit) a ta Luciuse natolik okouzlila, že když byl Lord Voldemort připraven o moc, oženil se sní a krátce na to se jim narodil syn Draco.

KONEC