POVÍDKY

Draco-druhý pohled
Autor: Pája

Lucius postával u dveří vedoucích do ložnice jeho ženy. Občas nervózně popošel, a pak se zase opřel o dřevěné obložení zdi. Ve tváři měl napjatý výraz. Najednou se dveře otevřely. V předpokoji stála žena a zářivě se usmívala. Kývla na něj.
„Myslím, pane Malfoyi, že se už můžete jít podívat na svou manželku a …“ Nastala odmlka, kterou žena Luciuse záměrně napínala. On se na ni zamračil.
„A…?“ Hlava se mu sklonila a zorničky lehce rozšířily.
„a na vašeho syna, který je zdra….“ Lucius vyrazil dopředu, ani nebohé porodní bábě nedopřál sluchu. Prudce rozevřel dveře do druhého pokoje.V obrovské posteli ležela Narcisa. Vypadala unaveně, ale na svého manžela se usmála. Lucius nejprve vykročil ke kolébce, která stála vedle postele. Chladně se na drobečka s blonďatými vlásky zahleděl. Poté ho vzal opatrně do náruče a posadil se na postel vedle manželky. Jeho žena tiše promluvila.
„Máme syna, jak ho pojmenujeme?“ Lucius seděl, díval se na dítě, a pak zamyšleně prohlásil:
„Draco!“
„Draco? Opravdu ho chceš pojmenovat takto? Vím, že je to pocta, být pojmenován po tak významném členu rodiny, ale Luciusi uvažuj, ve škole ho za to budou šikanovat!“
„Pokud je to opravdový Malfoy, tak nebudou!“ Prohlásil Lucius přesvědčeně.
„Pravý Malfoy se nedá, a pokud bude po mně, tak určitě ne!!!“ Odložil dítě zpět do kolébky, a opět se posadil k manželce. Po dlouhých hodinách napětí se poprvé usmál. Ona se však mračila.
„Miláčku, neboj se. Pravý Malfoy velí, neposlouchá. On jim bude poroučet. Budou se ho bát. Nikdo si proti němu nedovolí říct ani slovo!!!“ Narcisa přemýšlela. Moc dobře věděla, že Lucius nebude mít ke svému synovi moc vřelý vztah. To, jak Lucius zaníceně promluvil, ji však neuklidnilo. Měla strach. Lucius se na ni zasněně zadíval. Pak ji políbil na čelo a vstal.
„Měla by ses trošku prospat, drahá.“ Pomalu odcházel.
„Luciusi?“ Zastavila ho Narcisa ve dveřích.
„Copak?“ Lucius zvedl jedno obočí a v očích se mu objevil zájem.
„Chci, abys ho miloval! Vím, že jsi o dítě nikdy nestál….Byla to jenom povinnost, ale Draco si naši lásku zaslouží!! A když ….když nebude tak dobrý Malfoy, jak bys chtěl, tak jen proto, že je to náš syn!“
„Proč si myslíš, že ho nemiluju a nebudu milovat? Co tě to napadlo?“
„Protože tě znám! Máš k lásce hodně daleko. Dávno nejsi ten Lucius, co o mě usiloval!“ Lucius se tvářil vážně, skoro se mračil.
„Narciso nedělej si starosti s takovými hloupostmi…..je to nesmysl…Miluju tě! Nezáleží na tom, jestli to je pravý Malfoy! Je to tvůj syn, to je to hlavní! Miluju tebe, miluju našeho syna!“ Znovu k ní přišel a políbil na čelo. Pak ji jemně stlačil zpět do peřin. Vyšel ven, a pečlivě za sebou zavřel dveře. Konečně si uvědomil, že je otec a musí ho milovat. Jeho syn na něj na první pohled dojem neudělal….třeba to zpraví pohled druhý.