NINE LIVES

2005 USA
Režie a scénář: Rodrigo García
Hrají: Robin Wright Penn, Jason Isaacs, Kathy Baker, Amy Brenneman, Glenn Close, Lisa Gay Hamilton, Holly Hunter, Sissy Spacek, ...

Komedie / drama; 102 min.
Magnolia Pictures

Role Jasona Isaacsa: Damian

Premiéra filmu na festivalu Sundance 2005 - foto na IMDb.com

Děj: 10 minut ze života devíti žen. Mj. se těhotná žena (Robin Wright Penn) potká se svým bývalým milencem (Jason) v obchodě s potravinami.

Zdroj: NCTimes.com (Magnolia Pictures)

Zdroj: NPR (Magnolia Pictures)

Rozhovor s Jasonem (zdroj)

Jason Isaacs hovoří o délce natáčení každé části: "Naše natáčení trvalo vlastně jednu noc. Myslím, že to bylo z noci do svítání. Skončili jsme, protože vycházelo slunce. Byl tam začátek dne."

Isaacs má ve filmu dvě scény, takže jeho práce byla dvojí. Se smíchem, Isaacs říká: "Celé dva dny práce. Nevím jak jsem to jen zvládl. Traumatizující (směje se). Ano, bylo to dvakrát. Milá dvojí služba. Vlastně skvělé bylo pořadí ve kterém jsme to natáčeli, "Co jsem si k sakru myslel? Mám manželství které si potřebuji udržet." A já si myslím, že publikum to cítí také, když se na to dívá."

Jason Isaacs hovoří o tom, jak tento styl natáčení ovlivňuje herce: "Berete energii jiného herce, protože oba jste v tanci spolu. Zatímco se často stává, když ve filmu natáčíte jednotlivce, ten druhý herec tam ani být nesmí. A pokud je, není požadována jejich přítomnost. Koncentrujete se na to abyste byli naživu ve scéně a doufáte, že to kamera zaznamenává. A když ne a vy se dostanete na konec, začnete znovu."

  Zdroj: azcentral.com (Magnolia Pictures)


 

Autorkou screenshotů je Alis /Před jejich použitím na Vašich stránkách mě, prosím, kontaktujte! Děkuji
http://jason.euweb.cz